Вибираємо попону

Попоны

Вибираємо попону

При покупці попони насамперед важливо визначитися з її призначенням. Найчастіше попони бувають денникові та прогулянкові.

Денникові

Потрібні для того, щоб висушити коня і захистити його від протягів. Також денникова попона необхідна при втиранні коню різних лікарських чи косметичних засобів. Сушильні попони для теплої пори року виготовлені з вафельної бавовняної тканини, а для холодної, як правило, із флісу різної щільності. Вони можуть бути як з підпузними ременями, так і без них. У другому випадку для фіксації попони використовують трок (еластичний широкий ремінь). Денникові зігрівальні попони зазвичай виготовлені з дихаючої, синтетичної тканини з наповнювачем різної щільності на бавовняній підкладці. Мають зручні застібки на грудях, підпузні та підхвостий ремені. Як правило, вони не призначені для активного руху, тому плечові виточки (складки) не є обов’язковими.

Прогулянкові

Залежно від сезону бувають:

  • літні сітчасті, використовуються в комплексі з масками та різними репелентами, як захист від укусів комах;
  • демісезонні, дощові попони, виготовлені з мембранних тканин (ріпстоп), які не пропускають вологу до тіла коня, але відводять повітря назовні. Вони можуть бути без підкладки або мати бавовняну, суконну або флісову підкладку;
  •  в зимові прогулянкові попони доданий середній шар – різної щільності утеплювач. 

У прогулянкової попони обов’язкові виточки на плечах, нахвістний клапан, підпузні ремені, а також м’які ремені, що фіксують попону за внутрішню частину задніх ніг коня. 

За фасоном попони умовно поділяють на стандартний, з напівкапором та з капором. Багато попон стандартного фасону мають кільця на плечах і холці, які дозволяють пристібати до них зйомний капор. Капор можна придбати окремо.

Тепер кілька слів про цифри: 

  • На “теплоту” попони вказує щильність її наповнювача. Вимірюється у грамах на квадратний метр. Тобто чим важче, тим попона тепліше. Використовується найчастіше ватин або синтепон.
  • Міцність (стійкість до розриву) матеріалу вимірюється таким параметром як DEN. Йдеться про масу нитки завдовжки 9 км. Виражається також у грамах. Коливається зазвичай у межах 300-1600 гр.
  • І, звісно, розмір попони. Щоб визначити розмір, потрібно виміряти спину коня від верхньої точки холки до ріпиці хвоста. Це буде розмір попони в сантиметрах. Зазвичай складає 125-165см.

Що ж стосується догляду за попоною, то ми рекомендуємо дотримуватися інструкцій виробника.