Як вибрати захисний жилет
Зараз на ринку представлений великий асортимент моделей у різному ціновому діапазоні. Не важко заплутатися у цьому різноманітті. При покупці захисного жилета насамперед слід звернути увагу на стандарти безпеки.
Які стандарти для захисних жилетів діють сьогодні?
Для кінного ринку в Європі існує два міжнародні стандарти безпеки. Перший — EN 13158, який розроблений та відповідає вимогам Британської кінно-торговельної асоціації (BETA). Другий – NF S72-800-202, розроблений Французькою асоціацією спеціально для надувних захисних жилетів.
Також у кінному спорті використовують стандарти захисту тіла мотоцикліста: EN 1621-2, EN 1621-3 та EN 1621-4. Наприклад, всі захисні жилети Zandona, Stubben та інших торгових марок відповідають цим стандартам.
У 1995 році було запроваджено стандарти безпеки BETA трьох рівнів: 1, 2 та 3, де 1 – найнижчий, а 3 – найвищий рівень захисту. Така сама градація використовується в стандартах EN 13158 та EN 1621-2, EN 1621-3.
Важливо також оцінити якість виготовлення. Лямки повинні бути міцними і легко застібатися. Це саме стосується і системи регулювання. Ще нюанс – нижня, задня кромка жилета не повинна стикатися із задньою лукою сідла. Це відволікатиме на тренуваннях. Добре, якщо є сітчасті вставки для вентиляції. Ну і звичайно Вам повинен подобатися дизайн жилета – адже так приємно, коли жилет виглядає стильно і красиво.
Як правильно зняти мірки?
Безперечно, захисний жилет краще вибирати у фізичному магазині. Але як бути, якщо немає такої можливості? Ось які параметри потрібно знати під час замовлення захисного жилета в інтернет-магазині:
1. Зріст вершника
2. Довжина спини від основи шиї (за рівнем плечей) до куприка
Додаткові проміри, які бажано знати:
3. Обхват грудей
4. Обхват талії
5. Для підбору жилетів 3-го рівня захисту буде потрібний ще один промір – довжина від талії до талії через плече

Жилет повинен надійно фіксуватися на тілі, не спадати та не тиснути. Прикриваючи не лише хребет, а й ребра. Адже кожне падіння з коня непередбачуване. Важливо не забувати, що жоден захисний жилет на 100% не може запобігти серйозним травмам у випадках падінь, але ви можете підвищити свої шанси на безпеку, вибравши найвищий стандарт.